Polska

Choroby psów

Zdjęcie przedstawiajace psa

CHOROBY SKÓRY

ALERGICZNE ZAPALENIE SKÓRY >>

Psy, tak jak ludzie, mogą wykazywać objawy alergii, kiedy ich układ odpornościowy rozpozna pewne – spotykane w codziennym życiu – substancje jako obce. Chociaż te substancje są całkiem nieszkodliwe dla większości zwierząt, to u psów z alergią pojawia się ekstremalna reakcja na nie.

CHOROBY SKÓRNE PSÓW >>

Wiele chorób skóry ma podobne objawy i zwykle występuje swędzenie (świąd), dlatego lekarz weterynarii zazwyczaj wykonuje pewne proste badania, które pomagają rozpoznać rzeczywistą przyczynę problemu.

 

CHOROBY ZAKAŹNE

ZŁOŻONA ZAKAŹNA CHOROBA UKŁADU ODDECHOWEGO PSÓW (CIRDC) >>

Zakaźna choroba układu oddechowego psów CIRDC (ang. Canine Infectious Respiratory Disease Complex), znana jako kaszel kenelowy, to termin uważany za najlepiej określający zakaźne infekcje dróg oddechowych występujące u psów.

LEPTOSPIROZA >>

Chorobę wywołują bakterie określonego typu, zwane leptospirami, które występują na całym świecie. Leptospiry przenoszone są bezpośrednio poprzez mocz nosiciela, do zakażenia może także dojść w sposób pośredni – przez zanieczyszczoną wodę.

NOSÓWKA >>

Nosówka jest chorobą wywoływaną przez wirus nosówki psów. Wirus ten atakuje przede wszystkim psy, jednakże w Europie może powodować zachorowania także u innych zwierząt, takich jak lisy czy fretki. Jest blisko spokrewniony z wirusem odry.

PARWOWIROZA >>

Ten wirus atakuje szybko dzielące się komórki i namnaża się w przewodzie pokarmowym oraz innych tkankach, w tym w szpiku kostnym.

WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY >>

Wirusowe zapalenie wątroby psów (wcześniej nazywane chorobą Rubartha) wywołuje wirus – adenowirus psi typu 1 (CAV-1). W Europie choroba ta występuje głównie u psów i lisów.

WŚCIEKLIZNA >>

Wścieklizna jest bardzo niebezpieczną chorobą wirusową, która zagraża wszystkim gatunkom zwierząt stałocieplnych. Przyczyną zakażenia jest zazwyczaj ugryzienie przez chore zwierzę. Wirus wywołuje zapalenie mózgu (w ostrej postaci).

 

CHOROBY PASOŻYTNICZE

PCHŁY I KLESZCZE >>

Psy narażone są na inwazje wielu różnych pasożytów, a także na wywoływanie przez nie infekcje, które mogą doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Dlatego, abyś mógł mieć pewność, że Twój pies jest chroniony przez cały rok, zalecamy regularne stosowanie środków przeciwpasożytniczych.

 

INNE

CHOROBA LOKOMOCYJNA >>

Czy Twój pies jest jednym z 27% psów w Polsce??? cierpiących z powodu choroby lokomocyjnej? Choroba ta występuje u psów w każdym wieku, jednak szczenięta są bardziej na nią podatne.

CHOROBA ZWYRODNIENIOWA STAWÓW >>

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bolesną i postępującą chorobą powodującą zapalenie stawów, destrukcję chrząstki i w końcu zmiany w kościach.

ZAPALENIE ŻOŁĄDKA I JELIT >>

Zapalenie żołądka i jelit to termin ogólnie określający stan zapalny w obrębie przewodu pokarmowego (żołądku i/lub jelitach), często charakteryzujący się nagłym pojawieniem się wymiotów i biegunki.

Rozwiń wszystkie